Tikrasis Ceilono cinamonas

Daugelis mūsų cinamoną pažįstame kaip prieskonį, kuris maistui ir gėrimams suteikia ypatingą aromatą. Tačiau ar žinote, kad kadaise cinamonas buvo vertinamas labiau nei auksas, kad ilgą laiką jis buvo naudojamas kaip medicinos priemonė visame pasaulyje ?Ar žinote, kad cinamonas skirstomas į „tikrąjį“ ir „netikrąjį“ ?

Būtent „tikruoju“ cinamonu vadinamas Ceilono cinamonas , išgaunamas Šri Lankoje, iš visžalio cinnamomum zeylanicum medžio žievės. Medžio žievė yra nulupama, kol medis yra jaunas. Tuomet žievė džiovinama. Džiūstant ji susiraito ir tik tuomet cinamonas yra supjaustomas. O kitas rinkoje esantis cinamonas, vadinamas kininiu cassia canamonu. Jis yra gerokai pigesnis, nei tikrasis cinamonas, tačiau savo sudėtyje turi daug kumarino – natūralaus toksino, kurio didelis suvartojimas kiekies gali pakenkti kepenims.

Kai renkates cinamono lazdeles, atkreipkite dėmesį, kad tikrojo cinamono lazdelės bus šiek tiek plonesnės ir matysis keli žievelės sluoksniai, o cassia cinamono lazdelių žievė yra storesnė ir nesimatys  sluoksnių, pati lazdelė bus kietesnė, bei neturės tokio stipraus aromato.

Pirkinių krepšelis